Dobrze dysponowany wiosną Gryf Wejherowo został przed tygodniem zatrzymany w Bytomiu. Dzisiejszego popołudnia piłkarze z Wejherowa sprawili dużą niespodziankę, pokonując u siebie lidera II ligi, Odrę Opole. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w 84. minucie Robert Chwastek. Andrij Waceba pojawił się na boisku w 86. minucie, zmieniając Piotra Łysiaka. Dawid Tomczak wszedł na plac gry w 90. minucie w miejsce Adriana Klimczaka. Po 3 zwycięstwach w 4. wiosennych meczach Gryf znajduje się na 9. miejscu tabeli II ligi.

Pierwszy punkt wiosną zdobyła Olimpia Zambrów, remisując na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Zespół z Zambrowa prowadził od 19. minuty po golu Fabiana Piaseckiego z rzutu karnego. Wyrównał w 90. minucie, także z jedenastu metrów, Leandro. Sebastian Szerszeń został zmieniony w 90. minucie, a Jakub Bach opuścił murawę w 75. minucie spotkania. Olimpia jest na 12. miejscu w tabeli, z przewagą trzech punktów nad strefą spadkową.

Bez zwycięstwa na wiosnę pozostają Błękitni Stargard, którzy po trzech remisach z rzędu tym razem musieli uznać wyższość Puszczy Niepołomice, przegrywając 0:2. Mateusz Czapłygin nie pojawił się na placu gry z powodu kontuzji. Zespół Mateusza znajduje się na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 31. punktów.