Sonda

Najpiękniejszą bramkę sezonu 16/17 zdobył:

44 gole w ekstraklasie i 16 w Pucharze Polski. Arkowcy w zeszłym sezonie zdobyli łącznie 60 bramek. A my wytypowaliśmy dziewięć kandydatur do bramki sezonu 2016/17. Który gol waszym zdaniem był tym najładniejszym? Kolejność alfabetyczna. Zapraszamy do głosowania, które kończy się we wtorek o 21:00.

1. Miroslav Bożok
27.08.2016
7. kolejka: Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 1:1

W 50. minucie domowego meczu z Zagłębiem Arka przegrywała 0:1. Wtedy do piłki po wrzutce z autu Zbozienia i wybiciu Jacha dopadł Miroslav Bożok, który uderzył z woleja lewą nogą. Martin Polacek mógł jedynie odprowadzić piłkę wzrokiem.

Arka - Zagłębie (1:1): Bożok

2. Adrian Błąd
30.10.2016
14. kolejka: Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:1

Kolejny gol po wrzucie z autu. Długo wyczekiwane derby, w których Arka przegrywała 0:1. Zaledwie sześć minut po wejściu na boisko bramkarza rywali pokonał Adrian Błąd. Po tym jak obrońcy Lechii nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego skrzydłowy wypożyczony z Zagłębia Lubin uderzył lewą nogą po długim rogu i nie dał szans bramkarzowi rywali.

Arka - Lechia (1:1): Błąd

3. Dominik Hofbauer
4.04.2017
1/2 finału Pucharu Polski: Arka Gdynia - Wigry Suwałki 2:4

Rewanżowy mecz półfinału Pucharu Polski rozgrywany był w atmosferze horroru. Po pierwsze nad Stadionem Miejskim wisiała gęsta mgła, po drugie ambitne Wigry były bliskie odrobienia straty z pierwszego meczu. Przy wyniku 1:3 Dominik Hofbauer popisał się kapitalną bombą z lewej nogi prosto w okienko bramki Wigier. Gol uspokoił nieco sytuację i w końcowym rozrachunku dał Arce awans do finału.

Arka - Wigry (2:3): Hofbauer (od 3:34)

4. Dominik Hofbauer
17.04.2017
29. kolejka: Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1

Tym razem derby w Gdańsku. 70. minuta meczu, rzut wolny bardzo blisko linii pola karnego. Do piłki podchodzi Dominik Hofbauer i strzałem lewą nogą nad murem pokonuje Dusana Kuciaka. Piękne trafienie, które ostatecznie okazało się tylko golem honorowym.

Lechia - Arka (2:1): Hofbauer

5. Michał Marcjanik
18.12.2016
20. kolejka: Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 0:2

Ostatni mecz 2016 roku. Zwycięstwo we Wrocławiu sprawiło, że Arka zajęła miejsce w górnej ósemce. Przypieczętował je Michał Marcjanik, który zgarnął piłkę wybitą przez Mariusza Pawełka i posłał ładnego loba wprost do bramki Śląska.

Śląsk - Arka (0:2): Marcjanik

6. Rafał Siemaszko
18.03.2017
26. kolejka: Piast Gliwice - Arka Gdynia 3:2

Końcówka rundy zasadniczej i mecz w Gliwicach. Arka przegrywała 0:1, ale potrafiła zdobyć dwa gole i wyjść na prowadzenie. Drugą z tych bramek zdobył Rafał Siemaszko, który oszukał obrońców Piasta i wykorzystał dośrodkowanie Formelli, zdobywając bramkę głową.

Piast - Arka (1:2): Siemaszko

7. Rafał Siemaszko
2.05.2017
Finał Pucharu Polski: Lech Poznań - Arka Gdynia 1:2 pd.

Dogrywka finału Pucharu Polski. Z lewej strony dośrodkowuje Adam Marciniak, a Rafał Siemaszko w znakomity sposób zwodzi obrońców i uderza głową. Duży udział miał przy tym golu Jasmin Burić, co oczywiście nie umniejsza umiejętnościom i instynktowi Siemaszki.

Lech - Arka (0:1): Siemaszko (od 3:51)

8. Luka Zarandia
2.05.2017

Drugi gol z finału. Zarandia dostał piłkę na własnej połowie i popędził na bramkę Lecha, mijając rywali jak tyczki. A na końcu ze spokojem posłał piłkę obok bramkarza. Drugi gol dla Arki i szał radości wśród kibiców żółto-niebieskich.

Lech - Arka (0:2): Zarandia (od 4:35)

9. Dariusz Zjawiński
29.07.2016
3. kolejka: Arka Gdynia - Ruch Chorzów 3:0

Jedno z zaledwie dwóch trafień "Zjawy" w barwach Arki. Gol otwierający wynik meczu z Ruchem. Zjawiński oddał ładny, precyzyjny strzał zza pola karnego w długi róg i pokonał bramkarza rywali.

Arka - Ruch (1:0): Zjawiński