Arka Gdynia spogląda w stronę Ukrainy. W kręgu zainteresowania znalazło się dwóch zawodników występujących jesienią w Olimpiku Donieck, szóstym zespole ukraińskiej ekstraklasy.

Andrij Bohdanow to urodzony 21 stycznia 1990 roku w Kijowie wychowanek tamtejszego Dynama. 27-letni środkowy pomocnik jak wielu przed nim miał problem z przebiciem się do pierwszej drużyny kijowskiego klubu i większość dotychczasowej kariery spędził w innych ukraińskich klubach. Zaliczył też epizod w Grecji.

W 2008 roku mający na koncie występy w rezerwach Dynama Bohdanow trafił do Arsenału Kijów. Stamtąd trafił na półroczne wypożyczenie do PFK Oleksandria, a po rozegraniu 14 meczów na szczeblu drugiej ligi wrócił do Kijowa. Barwy Arsenału reprezentował nieprzerwanie do 2012 roku, w dwóch ostatnich sezonach występując regularnie na boiskach ukraińskiej ekstraklasy (rozegrał odpowiednio 25 i 27 spotkań, w pierwszym z wymienionych sezonów dokładając 2 gole i 6 asyst). Latem 2012 wrócił do Dynama, wciąż jednak nie mógł liczyć na regularną grę dla klubu, którego jest wychowankiem. W ciągu jednej rundy uzbierał zaledwie 285 minut i nic dziwnego, że jeszcze tego samego roku ponownie został zawodnikiem Arsenału. W Dynamie zdołał jeszcze wystąpić, choć epizodycznie, w dwóch meczach Ligi Mistrzów. Rozegrał 12 minut w przegranym spotkaniu z Paris Saint Germain i minutę w pojedynku z Dinamem Zagrzeb, który zakończył się remisem 1:1. Po dwóch kolejnych rundach w Arsenału pomocnik trafił do Metalista Charków, a w sezonie 14/15 zdecydował się na spróbowanie sił poza granicami Ukrainy.

Podpisał kontrakt z greckim Ergotelis, w którego barwach zagrał 13 razy. Jego nowy klub spadł z greckiej ekstraklasy, a ostatni występ Bohdanowa miał miejsce w styczniu 2015 roku. W lipcu pomocnik został zawodnikiem mołdawskiego FC Saxan, w którego barwach rozegrał dwa mecze w 1. rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy przeciwko Apollonowi Limassol. W sierpniu rozwiązał kontrakt, a od października Ukrainiec był już piłkarzem Wołynia Łuck. Po jednym sezonie, w sierpniu 2016 przeniósł się do Olimpika Donieck. W sezonie 2016/17 rozegrał 23 mecze dla Olimpika w ukraińskiej ekstraklasie i zdobył cztery bramki. Popisał się hat-trickiem w meczu 7. kolejki z Dnieprem, kiedy strzelił gole kolejno: bezpośrednio z rzutu rożnego, bezpośrednio z rzutu wolnego i po atomowym uderzeniu z powietrza (choć dwa pierwsze przy wydatnej pomocy bramkarza rywali). W obecnych rozgrywkach pojawił się na boisku 17 razy i zanotował 2 trafienia. W lipcu i sierpniu zagrał w dwumeczu 3. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu przeciwko PAOK-owi Saloniki zanotował asystę, a jego klub zremisował 1:1. W rewanżu Grecy wygrali 2:0 i awansowali dalej. Bohdanow ponownie spędził 90 minut na placu gry.

Rozegrał 28 meczów w młodzieżowej kadrze Ukrainy, w 2012 roku zdobył 2 bramki w dwóch meczach przeciwko Szwecji w ramach eliminacji Euro U-21. 6 lutego 2013 zanotował debiut w pierwszej reprezentacji, pojawiając się na boisku w 85. minucie towarzyskiego meczu z Norwegią, który Ukraińcy wygrali 2:0.

Bohdanow to środkowy pomocnik, mogący też występować na pozycji defensywnego pomocnika. Jego atutem, oprócz dużego doświadczenia na boiskach Ukrainy, wydaje się być nieźle ułożona prawa noga. 27-latek wykonuje rzuty wolne i rożne, potrafi posłać bardzo silne uderzenie z dystansu (czego przykładem choćby wspomniany wyżej mecz z Dnieprem). Transfermarkt wycenia go na 800 tysięcy euro.

Zurab Oczihawa to środkowy lub lewy obrońca. Ukrainiec z gruzińskimi korzeniami urodził się 18 maja 1995 roku w Kijowie. Grę w piłkę rozpoczął w drużynie Zirka Kijów. Potem występował w zespole Szkoły Sportowej nr 15 w Kijowie i Liderze Borszczahiwka. W 2013 roku trafił do FK Mariupol (wtedy jeszcze pod nazwą Ilicziwieć Mariupol). 20 września 2014 roku zadebiutował w pierwszej drużynie. Rozegrał 7 meczów w ukraińskiej ekstraklasie i jedno w Pucharze Ukrainy. W lipcu 2015 roku został piłkarzem Dynama Kijów. Na początku występował w rezerwach, gdzie w sezonie 15/16 zagrał 16 meczów i zdobył jedną bramkę w drugiej lidze. W kolejnym sezonie zadebiutował w pierwszej drużynie. Zagrał 8 meczów w ekstraklasie i 3 w Pucharze Ukrainy. Od września bieżącego roku do końca grudnia był wypożyczony do Olimpika Donieck. Zagrał 8 spotkań, zdobył jedną bramkę.

28 marca 2016 rozegrał swój jedyny mecz w reprezentacji Ukrainy U-21. Na boisku spędził 85. minut, a jego drużyna zremisowała 3:3 z Gruzją, w barwach której wystąpił Luka Zarandia.

W ostatnich latach żółto-niebieski i niebiesko-żółty mariaż raczej się nie sprawdzał. W lutym 2014 roku kontrakt z Arką podpisał Ihor Tyszczenko. Wystąpił w dwóch meczach I ligi (48 minut) i dwóch spotkaniach trzecioligowych wtedy rezerw (jeden gol). W czerwcu 2016 sprawdzany był obrońca rezerw Dynama Kijów, Iwan Truboczkin, ale nie spodobał się na tyle, żeby zaproponować mu umowę. Jesienią tego samego roku Arka testowała i pozyskała Andrija Wacebę, który nie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole, a po wypożyczeniu do Gryfa Wejherowo rozwiązał umowę z klubem. W tym samym czasie kiedy testowany był Waceba mówiło się o pozyskaniu Kostiantyna Jaroszenki, ale ostatecznie pomocnik nie został zawodnikiem Arki. Wcześniej żółto-niebieskie barwy reprezentowali Światosław Petrenko, Andriej Baraniwski i Andrij Hryszczenko.