Jak co wtorek, zapraszamy na wędrówkę po boiskach piłkarskiej Polski tropem wypożyczonych z Arki zawodników.

I liga

Huśtawkę nastrojów przeżyli kibice Bytovii Bytów. Ich drużyna od 72. minuty meczu u siebie z GKS-em Jastrzębie przegrywała 0:1 i w doliczonym czasie gry wyrównała stan rywalizacji, by po chwili stracić drugą bramkę i przegrać spotkanie. Maksymilian Hebel grał od 68. minuty.

W bezpośrednim starciu mogli zmierzyć się ze sobą Mateusz Węsierski reprezentujący Garbarnię Kraków i trójka Arkowców wypożyczona do Chrobrego Głogów. ,,Mogli”, bo w szeregach gospodarzy ostatecznie Węsierski nie wystąpił, zresztą tak jak Szymon Nowicki w ekipie Grzegorza Nicińskiego. Z kolei Oskar Repka zaliczył pełne 90 minut, a Jakub Bach dołączył do kolegów w 56. minucie. Chrobry wywiózł z Krakowa komplet punktów po zwycięstwie 1:0.

II liga

Gryf Wejherowo niespodziewanie przerwał trwającą od początku sezonu passę meczów Olimpii Grudziądz bez porażki na własnym boisku, a jednocześnie własną niemoc. Wejherowianie triumfowali 2:1, a 77 minut rozegrał w ich szeregach Oskar Ryk, zmieniony wówczas przez Oskara Sikorskiego. Szymon Więckowicz pozostał na ławce rezerwowych. W drużynie z Grudziądza w 79. minucie na placu gry zameldował się Mikołaj Gabor.

Do pierwszej jedenastki Olimpii Elbląg wskoczył Bartosz Nowicki, który rozegrał 62 minuty domowej potyczki ze Stalą Stalowa Wola, wygranej przez jego zespół 3:2.

W kryzysie wciąż znajduje się Radomiak Radom. Tym razem przegrał on u siebie z łódzkim Widzewem 0:1. Udział w tym meczu Jakuba Wawszczyka to 85 rozegranych minut.

III liga

Reprezentujący Chemika Bydgoszcz Dorian Affeld wciąż nie gra. Tym razem 19-letni pomocnik z ławki rezerwowych oglądał domową porażkę jego kolegów z rezerwami Lecha Poznań 1:3.

KP Starogard Gdański zremisował bezbramkowo wyjazdowe spotkanie ze Świtem Skolwin. W wyjściowym składzie ekipy Łukasza Kowalskiego wyszli Maciej KozakowskiKrzysztof Krakowiak. Pierwszy tradycyjnie grał cały mecz, drugi został zmieniony w doliczonym czasie gry.

Piłkarzy ze Starogardu na fotelu lidera III ligi zmieniła Radunia Stężyca, która ograła u siebie Bałtyk Gdynia 2:0, jednak bez udziału wypożyczonych Arkowców – Jakub KłosowskiAdrian Polański z powodu urazów nie znaleźli się w kadrze meczowej zespołu z Kaszub.