We wtorkowe przedpołudnie podopieczni Jacka Zielińskiego rozpoczęli kolejne tego lata spotkanie kontrolne. Tym razem nie dane było im jednak grać przez pełne 90 minut – sparing z Olimpią Elbląg został przerwany w 54. minucie na prośbę obu sztabów szkoleniowych z powodu zalania boiska przez ulewę. Żółto-niebiescy wygrali 2:1.

Na pierwszą połowę Arkowcy wyszli w ustawieniu z rezerwową formacją defensywną i trójką nowych zawodników w linii pomocy.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gdynian. Już w 2. minucie Arka miała rzut rożny, po którym faulowany w polu karnym był Maghoma. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Nalepa i żółto-niebiescy objęli prowadzenie. Po zdobyciu bramki podopieczni Zielińskiego nie cofnęli się na własną połowę, a próbowali strzelać kolejne gole – niecelnie głową uderzał między innymi Kolew, a strzał z rzutu wolnego Aankoura poszybował nad poprzeczką bramki Madejskiego. W kolejnych minutach niezłą indywidualną akcję przeprowadził Antonik, okazję po rzucie rożnym miał Schirtladze, a po kolejnym kornerze głową próbował Wawszczyk – wszystkie te sytuacje nie zakończyły się jednak podwyższeniem wyniku. W 27. minucie znakomicie na lewej stronie boiska zachował się Schirtladze. Gruzin swoje dobre zejście do boku sfinalizował celnym dośrodkowaniem w pole karne, a całą akcję skutecznym strzałem głową zamknął Antonik i podwyższył prowadzenie Arki. Pięć minut później Olimpia odpowiedziała podobnym zagraniem. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska jeden z elblążan główkował w światło bramki, a Staniszewski nie zdążył odbić piłki i zrobiło się 2:1. Taki wynik utrzymał się do przerwy i było to zasłużone prowadzenie żółto-niebieskich.

W przerwie szkoleniowiec Arki dokonał ośmiu zmian, ale wprowadzonym zawodnikom nie było dane zaprezentować w pełni swoich umiejętności. Warto odnotować jeszcze poprawny strzał Cvijanovicia sprzed szesnastki, ale po dziewięciu minutach drugiej połowy z powodu ulewnego deszczu na prośbę obu sztabów szkoleniowych pojedynek został zakończony.

Po kolejnym meczu kontrolnym Arkowcy wracają do ciężkiej pracy w Gniewinie. Najbliższy sparing w piątek o 12:00 – rywalem gdynian będzie Larne FC z Irlandii Północnej.

Arka Gdynia – Olimpia Elbląg 2:1 (mecz przerwany w 54. minucie z powodu trudnych warunków pogodowych)

Bramki: Nalepa 3’ (k), Antonik 27’ - ? 32’

Arka (I połowa): Staniszewski – Olczyk, Maghoma, Marić, Wawszczyk – Antonik (30’ Młyński), Busuladżić, Nalepa, Schirtladze, Aankour – Kolew.

Arka (II połowa): Staniszewski – Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak – Młyński, Deja, Nalepa, Cvijanović, Jankowski – Siemaszko.

Olimpia: Madejski – Balewski, Wenger, Lewandowski, Sedlewski – zawodnik testowany, Krasa, Szuprytowski, Prytuliak – Demianiuk, Brychlik.