Debiutancka bramka Mateusza Gułajskiego w III lidze, starcie Gryfa Wejherowo z Bytovią – zapraszamy na kolejny raport z występów zawodników wypożyczonych z Arki.

I liga

Przebudziła się Olimpia Grudziądz, która ograła u siebie poznańską Wartę 2:1. Bartosz Nowicki pozostał jednak w tym meczu niewykorzystany.

II liga

Gryf Wejherowo zremisował na własnym boisku z Bytovią Bytów 1:1. W szeregach gospodarzy pełne 90 minut rozegrali Mariusz SławekMaksymilian Hebel. Ten drugi ukarany został żółtą kartką. Szymon NowickiJakub Pek nie pojawili się na placu gry. Wśród gości z Bytowa do 76. minuty występował Norbert Hołtyn, a Fabian Lengiewicz pozostał na ławce rezerwowych.

Oskar Ryk wrócił do wyjściowej jedenastki Olimpii Elbląg. 20-letni ofensywny zaprezentował się w pełnym wymiarze czasowym w wyjazdowym pojedynku z Resovią Rzeszów, który jego drużyna wygrała 1:0. Znów nie zagrał Michał Bednarski.

III liga

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Bałtyk Gdynia, który na Narodowym Stadionie Rugby pokonał KP Starogard Gdański 1:0, a zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Mateusz Gułajski. 19-letni lewoskrzydłowy rozegrał cały mecz – w przeciwieństwie do Mateusza Węsierskiego, który w tym spotkaniu na boisku się nie pojawił. Wśród gości Krzysztof Krakowiak zameldował się na placu gry w 74. minucie.

Radunia Stężyca zainkasowała trzy punkty po triumfie w Kleczewie z Sokołem 2:0. Drugą bramkę dla gości zdobył znany i lubiany w Gdyni Filip Burkhardt, a Michał Molenda nie podniósł się z ławki rezerwowych.