Pomimo, że nasz zespół przeważał przez większość pierwszej połowy spotkania, to gospodarze po kontrze wyszli na prowadzenie. W akcjach żółto-niebieskich brakowało skuteczności i  dokładności w wykończeniu akcji. W 36. minucie z powodu kontuzji kolana z  boiska musiał zejść Rafał Kwiatkowski. Zastąpił go Sebastian Głuszek.
Po przerwie arkowcy wyszli zmobilizowani i zdeterminowani. Pozwoliło to na szybkie odwrócenie wyniku spotkania, jednak dobrze broniący gospodarze szybko się przebudzili i nie pozwolili już naszym zawodnikom na zbyt wiele w  swoim polu punktowym.
Na szczególne oklaski zasługuje zdobywca wszystkich punktów Beka Tsiklauri, który skutecznie wykonał wszystkie rzuty karne i podwyższenie, a także popisał się przyłożeniem.
Pomimo zwycięstwa Buldogom nie udało się utrzymać pozycji wicelidera Ekstraligi. Dzięki zwycięstwu nad Ogniwem i punktowi bonusowemu, Budowlani Łódź wyprzedzili nas w tabeli.

Trener Maciej Stachura powiedział po meczu:
Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz. Orkan postawił nam bardzo trudne warunki, ale nasza przewaga w meczu nie podlega wątpliwości. Myślę, że posiadanie piłki mogło być 80 do 20 proc. ma naszą korzyść. Ta niska wygrana wynika bardziej z naszych błędów niż z dobrej gry zespołu z  Sochaczewa. Mieliśmy dużo okazji do zdobycia punktów, ale nasze złe wybory na boisku i dobra obrona graczy Orkana nie pozwoliły na zakończenie akcji.

Zwycięstwo wymęczone, ale zasłużone. Gdybyś wykorzystali jeszcze kilka sytuacji mogliśmy zdobyć przynajmniej 2-3 przyłożenia więcej.

RC Arka Gdynia: Ruszkiewicz (40' Bartkowiak), Wojaczek, Wilczuk, Zdunek (40' Kałduński), Andrzejczuk, Kwiatkowski (36' Głuszek), Łomakin, Dąbrowski P., Szostek (75' Kriczun), Tsiklauri, Malochwy, Podolski, Chromiński, Garkawy, Kvernadze oraz Bojke, Zaradzki, Dąbrowski M.

Punty dla Arki: Tsiklauri 16

MKS Orkan Sochaczew: Gołąb, Dobrowolski, Zatorski, Kościelewski, Brażuk, Miśkiewicz, Kowalewski, Dudkowski, Pietrzyk, Boukaloua, Kępa, Pietrzyk, Łukasiewicz, Stencel, Gasik oraz Stachniuk, Wydrzyński, Jamroz, Wiktorowski, Wróbel, Pawelec, Pisarek

Punkty dla Orkana: Boukhaloua 5, Tomasz Gasik 2