KS Polkowice - Arka Gdynia 0:1 (Tomasik 88')

Polkowice: Kazimierczak - Wacławczyk, Bartków, Kucharzak, Adłaś - Piotrowski, Salamoński, Janus (79' Bryła), Bancewicz - Piątkowski (60' Więzik) - Kuświk

Arka: Szromnik - Bochenek, Brodziński, Jarzębowski, Tomasik - Niedziela (46' Kowalski), Radosavljević, Pruchnik, Radzewicz - Benat (60' Szwoch) - Nwaogu (80' Flis)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

Żółte kartki: Ałdaś, Kuświk - Radosavljević, Bochenek, Szromnik

FOTOGALERIA

Petr Nemec kolejny raz dokonał roszad w składzie, część z nich pod kątem przydatności poszczególnych zawodników na przyszły sezon. Po raz pierwszy wiosną w wyjściowym składzie postawił na Bartosza Brodzińskiego (z konieczności) i Milosza Radosavljevicia (z wyboru), co jest o tyle dziwne, że ten zanotował fatalny występ w meczu rezerw. Trener jednak uznał, że w obliczu przyszłego sezonu musi sprawdzić Serba w warunkach pierwszoligowych. Kolejną szansę dostał za to Petr Benat, którego przyszłość w Arce stoi również pod znakiem zapytania. Czech grał ostatnio bardzo słabo i był cieniem piłkarza, którego pamiętamy z rundy jesiennej. Grupę piłkarzy "testowanych" uzupełniają Tomasz Jarzębowski próbowany na pozycji stopera oraz Bartłomiej Niedziela, który dotychczas grał po lewej stronie pomocy, podczas gdy dzisiaj został ustawiony w miejsce Jakuba Kowalskiego z drugiej strony boiska.

KS Polkowice przedłuży swoje nadzieje na utrzymanie wyłącznie w przypadku zwycięstwa oraz straty punktów przed Dolcan w meczu z Termalicą Nieciecza. Każde inne rozwiązanie oznaczać będzie automatyczny spadek piłkarzy z Polkowic do II ligi zachodniej. W jesiennym meczu padł wynik 2:1 dla Arki. Gole zdobywali wówczas Benat oraz Kuklis dla Arki, honorowe trafienie piłkarzy z Dolnego Śląska było autorstwa Bartkowa.

10' - Początek meczu dla gospodarzy, którzy kilkukrotnie zagościli pod bramką Arki. Po strzale Piotrowskiego z rzutu wolnego interweniował Szromnik.

15' - Pierwszy kwadrans nieciekawy, mecz nie stoi na najwyższym poziomie. Arka powoli zaczyna dochodzić do głosu.

25' - Najgroźniejszy w zespole Polkowic jest wypożyczony z GKS-u Bełchatów Grzegorz Kuświk, który już kilkukrotnie urwał się naszej obronie. W ostatnich 7 meczach ten napastnik zdobył 5 bramek, niestety większość kolegów z drużyny prezentuje znacznie niższy poziom i Polkowice są już jedną nogą w II lidze.

30' - Bawi nas relacja na stronie oficjalnej, która jest swoistą parafrazą relacji na jednym z internetowych portali poświęconych piłce nożnej. Pani od polskiego byłaby dumna :)

40' - Krótkie info ze stadionu: "Nic się nie dzieje". W Arce bardzo słabo wygląda lewa strona, którą nasz zespół nie przeprowadził jeszcze bodaj ani jednej akcji ofensywnej. 70-80% spotkania toczy się w środkowej strefie boiska. Po gospodarzach nie widać jakby walczyli o życie, przeprowadzili raptem dwie mogące się podobać akcje ofensywne.

45' - Pierwszą połowę idealnie spuentował Petr Nemec. Na boisku leżał Radosław Pruchnik, do którego podbiegł masażysta Marek Latos, co nasz trener pięknie skwitował: "Radek, wstawaj! Gramy o punkty!". Oba zespoły zaprezentowały się jakby były już na "zasłużonych" urlopach. Do przerwy bez bramek.

50' - W Polkowicach nadal nuda. Znacznie ciekawiej jest na innych stadionach: Dolcan prowadzi 1:0 z Niecieczą, a Bogdanka 1:0 z Piastem. W hicie kolejki Zawisza podejmie Pogoń.

60' - Dolcan wygrał swój mecz, co oznacza, że Polkowice bez względu na wynik spadły do II ligi. Za rozgrywającego ponownie słaby mecz Benata wchodzi Mateusz Szwoch.

72' - O atrakcje postanowił zadbać Szromnik, który wychodząc z bramki minął się z piłką, ale zawodnik gospodarzy nie dobiegł do piłki.

84' - Bochenek miał "piłkę meczową", ale z narożnika piątego metra uderza ponad bramką!

88' - Tomasik wbiega środkiem w pole karne i ładnym strzałem daje Arce prowadzenie! Żółta karta gratis za zdjęcie koszulki.

90' - Arka mimo słabego występu daje radę wyszarpać trzy punkty i wygrać drugi mecz z rzędu! Brawo za walkę do samego końca!