Paweł Czoska to jeden z najbardziej niespełnionych talentów Arki ostatnich lat. Z zespołem juniorów starszych zdobył w 2009 roku brązowy medal mistrzostw Polski, zostając ponadto królem strzelców turnieju finałowego z pięcioma bramkami na koncie. Jeszcze jesienią 2009 roku zadebiutował w ekstraklasie, był także filarem zespołu Młodej Ekstraklasy Arki. Niestety kolejne lata nie przyniosły rozwoju talentu tego zawodnika. Na rundę wiosenną minionego sezonu został wypożyczony do Elbląga, lecz z Olimpią wygrał tylko jedno spotkanie i spadł do II ligi.

W styczniu Czoska wyjechał na testy do Warty Poznań i zaprezentował się na nich na tyle korzystnie, że trener Maciej Borowski, który tymczasowo prowadzi "Zielonych", określił go jako najlepszego z testowanych zawodników, dodając, że Warta jest blisko pozyskania Pawła na rundę wiosenną. Jeżeli by do tego doszło to już w pierwszej kolejce rundy, "Czocha" zagrałby przeciwko Arce.