Pogoń Siedlce przed 33. kolejką miała dwa punkty przewagi nad Siarką Tarnobrzeg i trzy nad Wigrami Suwałki. By awansować już dzisiaj do I ligi, zawodnicy z Siedlec musieli wygrać. I uczynili to, chociaż długo wydawało się, że będą musieli obejść się ze smakiem. W 5 minucie na prowadzenie wyszła Siarka po trafieniu Marcina Figla i utrzymała ten wynik do przerwy. Na drugą połowę gospodarzy wyszli odmienieni. W 59 minucie wyrównał Hubert Tomalski. Wynik remisowy nie satysfakcjonował nikogo i do samego końca trwała zażarta walka o wygraną. Pogoń dopięła swego w 83 minucie, gdy rzut karny wykorzystał Krystian Wójcik. Sfrustrowani uciekającą szansę goście złapali jeszcze dwie czerwone kartki i jeszcze w doliczonym czasie gry padł trzeci gol dla Pogoni.

Tymczasem, w Elblągu aż 3:0 z Concordią wygrały Wigry Suwałki i wyprzedziły Siarkę w tabeli o dwa punkty. Fakt, że Wigry mają lepszy od Siarki bilans bezpośrednich meczów (wygrane 3:0 i 2:0) może mieć olbrzymie znaczenie. Piłkarzom z Bieguna wystarczy w ostatniej kolejce zaledwie remis w meczu ze Stalą Rzeszów. Łatwo nie będzie, bo Stal wciąż jeszcze ma szansę na uniknięcie degradacji. Zapowiada się więc ciekawa walka o ostatnie z wolnych miejsc w I lidze. Stawkę pierwszoligowców uzupełnią Wigry lub Siarka.

Pogoń Siedlce to klub założony w 1944 roku. Barwy biało-niebieskie. Trenerem, który wprowadził Pogoń do I ligi jest Daniel Purzycki, pracujący wcześniej w strukturach klubowych Polonii Warszawa i Korony Kielce. Jego grającym asystentem jest jednocześnie najbardziej znany piłkarz Pogoni - 39-letni Bartosz Tarachulski. Stadion Pogoni jest w trakcie przebudowy. Aktualnie pomieści 3 tysiące widzów, ale docelowo ma ich być aż 8 tysięcy. Awans do I ligi to największy sukces w historii klubu. Najbardziej znanymi wychowankami Pogoni są Artur Boruc, Jacek Kiełb i Konrad Gołoś.