1956 (III liga):
8. kolejka: Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 2:2 (Piper, Kwarciak)
18. kolejka: Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 2:0

Pierwsze mecze Arki i Olimpii to niemal prehistoria, którą pamiętają nieliczni. W III lidze rywalizowały wtedy tak zapomniane lub nieistniejące już kluby jak AZS Gdańsk, Brda Bydgoszcz, Pomorzanin Toruń czy Gwardia Olsztyn.

1995/96 (III liga):
17. kolejka: Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 3:0 (Glaza, Gomuła, Witt)
34. kolejka: Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 0:1 (Glaza)

Arka jako spadkowicz z II ligi była zdecydowanym faworytem obu meczów i faktycznie je wygrała, chociaż w Grudziądzu dopiero po rzucie karnym z 83 minuty. Niestety, żółto-niebiescy okazali się ostatecznie gorsi od Elany Toruń, a biało-zieloni z Grudziądza spadli z powrotem do IV ligi.

1997/1998 (III liga):
12. kolejka: Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 0:3 (Hering 2, Rzepka)
29. kolejka: Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 11:0 (Rzepka 4, Pięta 2, Gomuła, Nowacki, Ulanowski, Własny, Smarzyński)

Wiosenne zwycięstwo jest jednym z najwyższych w historii klubu i było pierwszym takim od 1964 roku. Rekordowym osiągnięciem był fakt, że na listę strzelców wpisało się 7 z 13 piłkarzy, którzy wystąpili w tym meczu. Olimpia w tym sezonie spadła z III ligi i miała nie spotkać się z Arką przez kolejne trzynaście lat. Arkowcy wygrali ligę, ale polegli w pamiętnych dla wielu kibiców barażach z Piotrcovią.

Sezon 2011/2012 (I liga):
6. kolejka: Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 0:0
23. kolejka: Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:1 (Mazurkiewicz)

Pierwszy sezon po spadku przyniósł pojedynki z Olimpią w 6. i 23. serii gier. Pierwsze spotkanie oglądały aż 4000 widzów, co jak na Grudziądz jest frekwencją bardzo wysoką. W rewanżu co ciekawe było na trybunach mniej widzów, ale były bramki. Na prowadzenie Arkę wyprowadził Sławomir Mazurkiewicz, a wyrównał... Piotr Tomasik po samobójczym trafieniu.

Sezon 2012/2013 (I liga):
13. kolejka: Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 0:1
30. kolejka: Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 0:1 (Brodziński)

Tym razem oba zespoły wymieniły się 3 punktami z wyjazdów. Dla Arki ponownie bramkę zdobył środkowy obrońca. Olimpia wygrała w Gdyni po błędzie Michała Szromnika i golu w samej końcówce meczu.

Sezon 2013/2014 (I liga):
16. kolejka: Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 1:3 (Aleksander, Tomasik Rzuchowski)
33, kolejka: Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:1 (Ślusarski)

Z jesiennego meczu wszyscy zapamiętają niezwykłą bramkę Michała Rzuchowskiego. Podobnie jak teraz, tak i wtedy spotkanie było rozgrywane w ramach 16. kolejki. Do przerwy przegrywaliśmy po błędzie Michała Szromnika, ale druga połowa należała do Arki. Każda bramka miała swój urok, ale trafienie "Rzucha" kandydowało nawet do gola rundy. Wiosną w Gdyni padł w nim remis i przy równoczesnej wygranej Górnika, straciliśmy resztki szans na awans.