9. kolejka: Arka Gdynia - Chojniczanka 4:1
20. kolejka: Chojniczanka - Arka Gdynia 3:2

Sezon 1956:
2. kolejka: Chojniczanka - Arka Gdynia 0:2
15. kolejka: Arka Gdynia - Chojniczanka 0:2

Chojniczanka Chojnice była czternastym rywalem w historii występów żółto-niebieskich. Mieliśmy z nimi okazję grać dziesięć lat po wojnie, a w barwach Arki występowali wówczas między innymi legendarny Józef Barbachen, Zygmunt Gadecki czy Stanisław Malon.

Sezon 1984/85:
5. kolejka: Chojniczanka - Arka Gdynia 0:2 (Reszka 2)
18. kolejka: Arka Gdynia - Chojniczanka 1:0 (Bartlewski)

Trenerem Arki w tym sezonie był Adam Adamus i to on w piątej kolejce poprowadził Arkę do wyraźnego zwycięstwa w Chojnicach. Po tym meczu żółto-niebiescy awansowali na fotel lidera, którego nie oddali praktycznie do końca sezonu. Dwie bramki zdobył w ostatnich dziesięciu minutach Jarosław Reszka, a w barwach Chojniczanki wyróżnił się w tym meczu późniejszy zawodnik Arki - Marek Wielewicki. Ostatecznie Arka awansowała z powrotem do II ligi, a Chojniczanka utrzymała się szczęśliwie w gronie trzecioligowców.

Sezon 2013/2014:
15. kolejka: Arka Gdynia - Chojniczanka 3:2 (Aleksander 2, Juraszek)
32.  kolejka: Chojniczanka - Arka Gdynia 0:1 (Sulewski)

Jesienią odbył się fascynujący mecz zakończony golem Kamila Juraszka w ostatniej akcji z podania Radosława Pruchnika. Wiosną Arka grająca w bardzo młodym składzie wygrała w Chojnicach 1:0 po pięknym golu Roberta Sulewskiego.

Sezon 2014/2015:

9. kolejka: Arka Gdynia - Chojniczanka 1:1 (Szubert)
26. kolejka: Chojniczanka - Arka Gdynia 1:1 (Marcus)

Poprzedni sezon na remis. W Gdyni zwycięstwo Arki kilka minut przed końcem meczu zabrał pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Piotr Kieruzel. Swoje trzy grosze dorzucił także arbiter tego spotkania, który co rusz podejmował błędne decyzje. Po tym meczu pracę w Gdyni stracił także szkoleniowiec żółto-niebieskich Dariusz Dźwigała. W Chojnicach także doszło do podziału punktów, tym razem po golu Marcusa. Wynik jeszcze w pierwszej połowie ustalił Grzelak.