Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (Vassiljev 61', 72'k')

Trudno powiedzieć, by to była sensacja. "Jaga" wydaje się na tę chwilę zespołem po prostu silniejszym kadrowo. Stanowi o tym posiadanie takiego zawodnika jak Konstantin Vassiljev, który gdy ma swój dzień, robi na boisku co chce i z 6 punktami w klasyfikacji kanadyjskiej zdecydowanie przewodzi stawce. Kibice Lecha jak zwykle frustrację skupili na Dariuszu Formelli, podczas gdy problemów spiętrzyło się tam znacznie więcej. Przed Arką w piątek trudne zadanie.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 3:1 (F. Paixão 30', 68', M. Paixão 89' - Boguski 57')

W pierwszym meczu po "rozstaniu" na sektorze gości zasiadło okrągłe 0 kibiców. Osamotnieni po raz kolejny piłkarze Wisły remisowali łącznie przez ponad 40 minut, ale zabrakło zgrania i jakości w defensywie. Przed tym meczem ogłoszono, że klub z Krakowa od Bogusława Cupiała odkupują panowie Jakub Meresiński i Marek Citko.

Wisła Płock - Legia Warszawa 2:3 (Božić 2, Szymiński 10' - Prijović 17', Kucharczyk 41', Lewczuk 58')

W meczu ogłaszanym jako derby Mazowsza długo zanosiło się na sensację. Dopiero błysk formy Aleksandra Prijovicia pozwolił gościom na doprowadzenie do remisu, a przypadkowa bramka na zwycięstwo. Wisła poległa od własnej broni - stałych fragmentów gry. Zaskakuje frekwencja w Płocku, która w 1. lidze była często trzykrotnie niższa.

Zagłębie Lubin - KS Nieciecza 2:0 (Janus 8', Starzyński 45')

Two men show. Starzyński do Janusa, Janus do Starzyńskiego i 2:0 do przerwy. Forma reprezentanta Polski jest zadziwiająca. Specjalista od goli pięknych. I tylko żal, że w pucharowym meczu nie trafił ze znacznie łatwiejszej sytuacji - rzutu karnego. Na tę chwilę nie widać w lidze drużyny, która mogłaby powstrzymać Zagłębie.

Górnik Łęczna - Cracovia 0:0

W Lublinie było znów smutno, szaro i ponuro. Najciekawszy moment meczu to rzęsista ulewa, która pognała piłkarzy obu drużyn do szatni. Po przenosinach do Lublina zielono-czarni stracili wigor, a cały klub zyskał nieprzychylność piłkarskiej Polski. "Pasy" po raz pierwszy zagrały bez Bartosza Kapustki, który odchodzi za 5.5 miliona euro do Leicester City.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1 (Sekulski 72' - Szeliga 71')

Two minutes show. Piast zdaje się łapać powietrze, z kolei gospodarze na oczach senegalskich właścicieli pokazali charakter i doprowadzili szybko do wyrównania.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:2 (Kokoszka 3', Goncalves 45')

Fala potężnych gwizdów pożegnała zawodników, a zwłaszcza trenera Pogoni. Działacze tego klubu przekonują się, że lepsze jest czasem wrogiem dobrego i "Portowcy" grają dużo gorzej niż za trenera Czesława Michniewcza. Symbolem upadku jest Łukasz Zwoliński. W 20 ostatnich meczach strzelił 2 gole. Dariusz Zjawiński potrzebował 18 meczów mniej, by uzyskać taki bilans.

TABELA EKSTRAKLASYSTRZELCYASYSTYŻÓŁTE KARTKI, CZERWONE KARTKI

Liczby kolejki:
2 - tyle minut po przerwie zagrali piłkarze Górnika i Cracovii, nim do szatni wygnała ich potężna ulewa
3 - tyle meczów bez gwizdów wytrzymał Kazimierz Moskal w Szczecinie
6 - tyle punktów w klasyfikacji kanadyjskiej uzbierał w trzech meczach Konstantin Vassiljev