Podbeskidzie zremisowało w Chojnicach 1:1, a bramkę dla górali zdobył Szymon Lewicki, który wyszedł w podstawowym składzie drużyny z Bielska-Białej. Lewicki został zmieniony przez Roberta Demjana w 83. minucie meczu.

Grzegorz Tomasiewicz (Pogoń Siedlce) został zmieniony w 90. minucie wyjazdowego meczu z MKS-em Kluczbork. Grzegorz wywalczył rzut karny, który wykorzystał Mateusz Żytko, dając prowadzenie gościom w 50. minucie meczu. Mimo dwukrotnego wychodzenia na prowadzenie Pogoń ostatecznie zremisowała w Kluczborku 2:2, tracąc drugiego gola w 88. minucie.

W barwach Stomilu Olsztyn coraz bardziej rozkręca się Paweł Wojowski. "Wojo" w poprzedniej kolejce wszedł z ławki i wywalczył rzut karny. W sobotnim meczu ze Zniczem Pruszków Wojowski pojawił się na boisku w 75. minucie meczu, a w 89. przypieczętował wygraną strzelając gola na 5:1.

W wywiadzie dla stomil.olsztyn.pl Paweł mówi o pobycie w Olszynie:

Dobrze się zaaklimatyzowałem w Olsztynie. Współpraca z chłopakami jest na wysokim poziomie, panuje doskonała atmosfera. Szybko się z nimi zżyłem i stwierdzam, że to jest fajna drużyna z potencjałem i pokazaliśmy to dziś na boisku.

Tabela I ligi

Trzecią porażkę w trzecim wiosennym meczu zanotowała Olimpia Zambrów, tym razem przegrywając 1:2 z Siarką Tarnobrzeg. Całe spotkanie rozegrał Sebastian Szerszeń (zobaczył też żółtą kartkę), a Jakub Bach został zmieniony w 87. minucie meczu.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych Błękitnych Stargard spędził Mateusz Czapłygin. Jego drużyna zremisowała u siebie bezbramkowo z Radomiakiem.

Na ławce cały mecz przesiedzieli też wypożyczeni do Gryfa Wejherowo Dawid TomczakAndrij Waceba. Gryf zanotował pierwszą porażkę na wiosnę, przegrywając z Polonią Bytom 0:1.

Tabela II ligi

KS Chwaszczyno znakomicie rozpoczęło niedzielne wyjazdowe spotkanie z rezerwami Pogoni Szczecin. Już w 28. sekundzie meczu Mateusz Węsierski otworzył wynik po podaniu Maksymiliana Hebla. Przed przerwą wyrównał Kitano, ale podopieczni Łukasza Kowalskiego w drugiej połowie jeszcze dwukrotnie pokonywali Dawida Kudłę i zgarnęli 3 punkty. Zwycięstwo dało im awans na 11. miejsce w tabeli grupy II czwartego poziomu rozgrywek. Mateusz Węsierski (gol + żółta kartka) opuścił boisko w 62. minucie. Maksymilian Hebel został zmieniony w 90. minucie meczu, oprócz asysty przy pierwszym golu, zanotował też ostatnie podanie przy trzeciej bramce. Po 90. minut rozegrali Patryk Regulski, Damian Mosiejko, Adam Wolak i Jakub Wawszczyk (ostatni trzej otrzymali po żółtej kartce). Na ławce rezerwowych pozostał Błażej Niciński.

Tabela III ligi, grupy II

Wypożyczony do Lechii Tomaszów Mazowiecki Dawid Kędra zachował czyste konto i obejrzał żółtą kartkę, a jego drużyna wygrała 1:0 z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Mniej szczęścia miał Kamil Kotkowski. Jego Sokół Ostróda prowadził w Ząbkach z rezerwami Legii. Potem Robert Hirsz nie wykorzystał rzutu karnego, a na 8 minut przed końcem Kotkowski zanotował samobójczą bramkę, która oznaczała podział punktów w tym spotkaniu.