W ostatnim sparingu przed wyjazdem na zgrupowanie do Gniewina Arka wygrała 1:0 z Chojniczanką Chojnice. Zwycięską bramkę już w 1. minucie zdobył Marcus da Silva.

Na pierwszą połowę Arkowcy wyszli w zestawieniu z letnimi nabytkami, Azerem Busuladżiciem oraz Santim Samanesem, oraz testowanym Gruzinem Davitem Skhirtladze.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia żółto-niebieskich. Już w 35. sekundzie świetną akcję lewą flanką przeprowadził Skhirtladze. Sfinalizował ją dobrym dograniem w pole karne, a tam znalazł się Marcus da Silva, który skutecznym strzałem dał Arce prowadzenie. W 7. minucie niezłe uderzenie z rzutu wolnego oddał Samanes, ale Andrzej Witan był na posterunku. Siedem minut później swoją okazję mieli goście z Chojnic. Na bramkę Arki strzelali Kuzimski i Mudra, ale efektywnymi interwencjami popisał się Kacper Krzepisz. Miał swoją szansę na wykonanie rzutu wolnego Samanes, miał i Michał Nalepa. Uderzenie pomocnika Arki w 30. minucie poszybowało jednak obok bramki Witana. Minutę później Krzepisz wyłapał próbę Mikołajczaka. W ciągu kolejnych dwóch najpierw Siemaszko oddał nieskuteczny strzał głową po dośrodkowaniu Marciniaka, a potem Krzepisz poradził sobie z uderzeniem Przybeckiego. Do końca pierwszej połowy szczęścia próbowali jeszcze Skhirtladze, Drozdowicz i Kuzimski, ale wynik nie uległ zmianie.

W przerwie Jacek Zieliński znów zmienił całą jedenastkę Arki. Na placu gry pojawił się między innymi Maciej Jankowski, który nie grał w spotkaniu z Pogonią, a wczoraj przedłużył kontrakt z Arką.

W 53. minucie dwukrotnie na bramkę Chojniczanki strzelał Nabil Aankour, ale najpierw jego uderzenie odbił Radosław Janukiewicz, a potem Marokańczyk nie wykazał się celnością. Trzy minuty później z podobnym skutkiem rzut wolny wykonał Zawistowski. Druga połowa nie była fascynującym widowiskiem. W 85. minucie uderzał jeszcze wprowadzony kwadrans wcześniej za Maksymiliana Banaszewskiego Jan Łoś, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

W trzecim meczu kontrolnym w czasie przerwy letniej Arka odniosła drugie zwycięstwo. Wciąż jest jednak nad czym pracować. Jutro podopieczni Jacka Zielińskiego udadzą się do Gniewina, gdzie odbędą obóz przygotowawczy. Pozostaną tam do piątku 12 lipca, w najbliższą niedzielę pojawiając się jeszcze w Gdyni na prezentacji przed sezonem. Najbliższy sparing rozegrają w sobotę z niemieckim trzecioligowym FC Chemnitzer.

Arka Gdynia – Chojniczanka Chojnice 1:0 (1:0).

Bramka: da Silva 1’

Arka (I połowa): Krzepisz – Olczyk, Marić, Helstrup, Marciniak – da Silva, Busuladżić, Nalepa, Skhirtladze, Samanes – Siemaszko.

Arka (II połowa): Staniszewski – Zbozień, Danch, Maghoma, Wawszczyk – Banaszewski (70’ Łoś), Deja, Cvijanović, Aankour, Jankowski – Kolew.

Chojniczanka (I połowa): Witan – Mudra, zawodnik testowany, Michalski, Sylwestrzak – Przybecki, Zawistowski, Wolski, Drozdowicz – Kuzimski, Mikołajczak.

Chojniczanka (II połowa): Janukiewicz – Podgórski, Wołąkiewicz, zawodnik testowany, Mudra – Sacharuk, Zawistowski (68’ Wolski), Letniowski, Trochim, Drozdowicz (70’ Kuzimski) – Surdykowski.