W oficjalnym komunikacie czytamy: 

KO Ekstraklasa, Fortuna I liga i II liga będą się odbywały zgodnie z normalnym trybem bez udziału widzów. W wypadku, gdyby mecze przez pewien czas nie mogły się odbywać w związku z zarządzeniami organów administracji państwowej, zostanie ustalony nowy terminarz. Dopuszcza się opóźnienie końca rozgrywek o maksymalnie tydzień.

Jeżeli przerwa w rozgrywkach będzie zbyt długa, aby ich dokończenie było możliwe, to jako końcowe tabele w PKO Ekstraklasie, Fortuna I lidze i II lidze zostaną uznane tabele po ostatniej w pełni rozegranej kolejce. Wówczas w Fortuna I lidze i II lidze nie odbędą się baraże o awans do wyższych klas rozgrywkowych, a premiowane awansem bezpośrednim będą trzecie miejsca w tabeli.

Jednocześnie PZPN podjął decyzję o zawieszeniu do 29 marca rozgrywek niższego szczebla (tj. III ligi i niższych) i młodzieżowych.

Co to oznacza dla nas? 

W przypadku zajęcia przez Arkę miejsc 14-16 zespół zostanie zdegradowany o szczebel niżej. Jednoznacznie więc, odpada opcja utworzenia już od przyszłego sezonu ESA34, o której głośno mówiło się w ostatnim czasie. Pozostaje więc liczyć, że rozgrywki zostaną dograne do końca zgodnie z planem, co pozwoli na  sprawiedliwy układ tabeli po rozegraniu 37 kolejek Ekstraklasy.