Najważniejszym meczem były 180 derby Krakowa, w których ku zaskoczeniu wszystkich nasi przyjaciele z lepszej strony Błoń pokonali faworyzowaną Wisłę! Jest to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Cracovii w Ekstraklasowych derbach od 50 lat! Bramkę w 50 minucie zdobył Michał Goliński.

Drugie derby 14 kolejki odbyły się w Warszawie, gdzie na fatalnej murawie stadionu przy ul. Łazienkowskiej Legia zremisowała 1-1 z grającą pod opieką nowego trenera - José María Bakero Escudero – Polonią. To już 12 trener  w zespole „Czarnych Koszul” za kadencji prezesa Wojciechowskiego.

Ponadto w meczu na szczycie Lech pewnie pokonał 3-1 ówczesnego wicelidera tabeli – Ruch Chorzów, czym poznaniacy pokazali, że wciąż się liczą w walce o czołowe miejsca w tabeli. Autorem dwóch bramek był Robert Lewandowski, czym z 9 trafieniami umocnił się na prowadzeniu wśród najlepszych strzelców ligi.

Najwięcej bramek padło w Kielcach, gdzie miejscowa Korona zremisowała 3-3 z Zagłębiem Lubin. Goście wyrównującą bramkę strzelili w 89 minucie, a autorem jej był po pięknym rajdzie – zdobywca dwóch bramek w tym meczu Ilijan Micancki.

W Gdańsku Lechia przegrała 0-2 z Bełchatowem. Kluczowym momentem spotkania była 83 minuta, kiedy sędzia Górecki podyktował niesłuszny rzut karny dla Lechii (trudno zliczyć, który już to raz w tym sezonie sędzia pomógł biało-zielonym) ale sprawiedliwości stało się zadość – Hubert Wołąkiewicz strzelił prosto w bramkarza a 3 minuty później Dawid Nowak po indywidualnej akcji ustalił wynik meczu. GKS wygrał siódmy mecz z rzędu, czym trener Ulatowski wyrównał rekord Oresta Lenczyka.

Śląsk pewnie pokonał 4-0 fatalnie grającą w tym sezonie Odrę „może w końcu spadnie” Wodzisław, która po tej kolejce zamyka tabele. Co ciekawe – wszystkie cztery bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Autorem dwóch z nich jest Sebastian Mila, dla którego były to dopiero pierwsze trafienia w tym sezonie, ponadto w tym asystował przy kolejnych 2 bramkach!

Dobrze spisująca się w tym sezonie Polonia Bytom, zremisowała u siebie 1-1 z Jagiellonią Białystok. Po tym meczu została pewna kontrowersja - w mediach podaje się Frankowskiego jako strzelca bramki dla gości, podczas gdy powtórki telewizyjne pokazują, że bramkę zdobył Jarecki.

W Wodzisławiu Ślaskim Arka zremisowała 2-2 z Piastem, o czym szerzej piszemy tutaj :