CLJ: Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 3:0 (2', 17', 87')

Arka: Kamil Kotkowski - Jakub Izdebski, Daniel Lisowski, Błażej Niciński, Dawid Wańczuk - Jakub Tobiaski, Patryk Regulski (65' Błażej Białek) - Konrad Kupczyk (75' Krystian Patok), Maksymilian Hebel, Rafał Malanowski (46' Kamil Godula) - Mateusz Węsierski (72' Damian Kucharski)

Fatalnie rozpoczął się dla Arkowców derbowy mecz w Gdańsku. Już w 2 minucie Lechia wyszła na prowadzenie po błędzie Malanowskiego, ustawiając sobie w pewien sposób mecz. Nasi zawodnicy mogli wyrównać w 7 minucie, ale Lisowski po rzucie wolnym uderzył głową nad bramką. Niestety, w 17 minucie było już 2:0. Kolejny raz błąd popełnił ten sam zawodnik Arki.  Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć rezultat, ale nie wykorzystali rzutu karnego po faulu Lisowskiego.

W drugiej połowie nie było zbyt wielu szans dla Arki na zniwelowanie strat i co gorsza, w 87 minucie Lechia ustaliła wynik na 3:0. Mamy nadzieję, że dla Arkowców ten wynik będzie zimnym prysznicem, bo wyniki w tym sezonie są bardzo słabe. Warto w tym momencie podkreślić, że trenerzy nie mieli dziś do dyspozycji najlepszych zawodników, bo ci zagrali w sobotnich derbach rezerw z Bałtykiem Gdynia. Rezultat dzisiejszych derbów juniorskich pokazuje, że zawodnicy z zaplecza mają sporo pracy przed sobą. Arka po porażce w Gdańsku jest na 7. miejscu w tabeli z przewagą sześciu punktów nad strefą spadkową.