Arka może czuć niedosyt po podziale punktów w meczu na szczycie. Zwłaszcza od momentu zdobycia wyrównującej bramki żółto-niebiescy byli lepsi i bardziej zdeterminowani niż goście, stworzyli sobie też kilka znakomitych sytuacji do strzelenia zwycięskiego gola. Ostatecznie mimo remisu zagrali dobre spotkanie, którego dłuższe fragmenty napawają dużym optymizmem przed kolejnymi starciami.

Indywidualnie najbardziej doceniony został Miroslav Božok, który jako jedyny uzyskał średnią ocen powyżej ósemki. Za jego plecami zbliżone wyniki zanotowali Marcus da Silva, Antoni ŁukasiewiczMateusz Szwoch. My także wyróżniamy kapitana Arki, który nie tylko popisał się pięknym trafieniem, ale też mocno popracował przez 77 minut obecności na boisku.

Oceny piłkarzy Arki za mecz z Zagłębiem Lubin:

Konrad Jałocha 7,29 – Poprzednie spotkania w Gdyni nie były dla niego tak wymagające. Popisał się dwoma świetnymi interwencjami – przy sytuacyjnym strzale głową Janoszki i uderzeniu Vlaski w drugiej połowie. Przy bramce bez szans. Ocena redakcji: 7

Damian Zbozień 6,89 – Po jego wrzucie z autu padł gol, pokazuje, że w tym elemencie może być równie przydatny co Warcholak z drugiej strony. W 45. minucie zbyt łatwo dał się ograć Čotrze i w polu karnym Arki zrobiło się groźnie. Po wyrównującej bramce bardzo często podłączał się do akcji ofensywnych, dobrze współpracując z Marcusem i Szwochem. Ocena redakcji: 6,5

Michał Marcjanik 6,16 – Nieco pechowa interwencja przy dośrodkowaniu Starzyńskiego zakończyła się golem dla Zagłębia. W drugiej połowie potrafił skasować akcję Zagłębia już w okolicach linii środkowej boiska. Ocena redakcji: 6

Dawid Sołdecki 6,49 – W meczach w Gdyni to jakby zupełnie inny zawodnik niż na wyjeździe. Dobrze współpracujący z Marcjanikiem, choć większa konkurencja na tej pozycji nie byłaby złym pomysłem. Ocena redakcji: 6,5

Marcin Warcholak 7,11 – Ciężki początek meczu, gdy miał problem z triem Tosik - Woźniak – Starzyński – kilka razy był spóźniony i musieli asekurować go koledzy. Później się rozkręcił. Niezłe uderzenie z wolnego zatrzymał Polaček . Ocena redakcji: 6,5

Antoni Łukasiewicz 7,77 – Profesor środka pola. Twardy i nieustępliwy. W tym sezonie już 21 fauli (drugi najczęściej faulujący w lidze), ale wciąż bez żółtej kartki. W meczu z Zagłębiem napędzał też ataki wysokimi odbiorami w drugiej połowie, gdy Arka po wyrównującej bramce dążyła do zwycięstwa. Ocena redakcji: 7,5

Adam Marciniak 6,73Dobra gra w odbiorze i pressing w środku pola. Nie tak efektywny i efektowny jak w Warszawie, ale na solidnym poziomie. Miał najlepszą sytuację do zdobycia bramki 2:1, z kilku metrów i przy pasywnej postawie obrońców gości powinien trafić do siatki. Ocena redakcji: 6,5

Marcus da Silva 7,84 – Błyszczy od początku sezonu. W kolejnym spotkaniu imponował swobodą i dynamiką na skrzydle. Trudny do upilnowania, najczęściej faulowany zawodnik ektraklasy - statystykę tę mocno poprawił między 50. a 70. minutą, kiedy raz za razem był nieprzepisowo powstrzymywany. Ocena redakcji: 7,5

Mateusz Szwoch 7,75 – Co mecz mocno pracuje, jest aktywny w wysokim pressingu. Widoczny zwłaszcza w drugiej połowie, przy stanie 1:1 nabrał dużo swobody i obrońcy Zagłębia mieli duże problemy z zatrzymaniem go. Miał szansę na zdobycie zwycięskiej bramki w końcówce, kiedy dostał piłkę w polu karnym od Marcusa, ale mógł lepiej uderzyć. Ocena redakcji: 7

Miroslav Božok 8,19 – Kapitan Arki rozkręcał się z meczu na mecz. W sobotni wieczór znalazł się tam gdzie być powinien i mocnym uderzeniem lewą nogą nie dał szans Polačkowi . Piękny gol, ale i kolejny dobry występ lewoskrzydłowego. Ocena redakcji: 8

Dariusz Zjawiński 7,31 - Napastników rozlicza się z bramek, ale Zjawę trzeba docenić za pracę, którą wykonuje też dalej od pola karnego. Tym razem do tego dołożył też okazje bramkowe – strzał niemal z połowy boiska, i kolejne uderzenie z dystansu, które zatrzymało się na słupku. Wcześniej, po przejęciu piłki od Polačka, znakomicie odegrał do Szwocha. Szkoda, że nie dostał kilku minut więcej, bo był w gazie. Ocena redakcji: 7

Rafał Siemaszko 6,02 – Klasyczna już zmiana za Zjawińskiego, tym razem nieco później niż zwykle. Rafał tym razem niczym specjalnym się nie wyróżnił. Ocena redakcji: 5

Adrian Błąd 5,53Dostał nieco więcej minut niż zwykle w meczu ze swoim ukochanym klubem, ale nic wielkiego nie pokazał. Ocena redakcji: 5